wtorek, 26 marca 2013

Słowo wstępne o agregatorze blogów rowerowych

Popularność rowerów w Polsce rośnie bardzo szybko w ostatnich latach. Przekłada się to też na rozwój rowerowej blogosfery. Kolejne blogi rowerowe z ciekawą ofertą dla czytelników powstają jak grzyby po deszczu. Blogi rowerowe to już nie tylko zapiski liczby kilometrów z wypraw i wycieczek, coraz więcej rowerzystów pisze o miejskiej kulturze rowerowej, komunikacji w miastach, zmianach w przepisach, infrastrukturze, poradach sprzętowych, a nawet modowych. Jednym słowem blogi rowerowe stają się skarbnica wiedzy dla powiększającej się rzeszy cyklistów na temat turystyki, rekreacji, komunikacji, sprzętu rowerowego, nowych produktów na rynku, ciekawych wydarzeń, zmian w przepisach i wszystkiego co może interesować rowerzystów.

Naszą ambicją jest utworzenie przyjaznego miejsca dla wszystkich rowerzystów i autorów blogów o rowerach. Staramy się aby agregator miał przyjazny i czytelny interfejs. W tej chwili oddajemy do dyspozycji trzy kategorie tematyczne blogów z subskrypcją najnowszych wpisów, prezentowane na stronie głównej oraz w stopce wszystkich podstron. W kanale naszego serwisu w zakładce aktualności, oprócz ogłoszeń związanych z działaniem agregatora, prezentujemy też skróty najciekawszych, naszym zdaniem, wpisów w rowerowej blogosferze.

Będziemy się starać promować dobre praktyki w kwestii współpracy blogerów z reklamodawcami, żeby trochę rozruszać środowisko rowerowe. Mamy już spore doświadczenie we współpracy reklamowej na blogach, nie tylko w branży rowerowej (a może właściwie głownie poza nią), zatem postaramy się też pisać trochę porad w tym temacie. Mile też widziane gościnne wpisy na temat od blogerów temat ich doświadczeń we współpracy reklamowej. W tym celu przygotowaliśmy kategorię współpraca reklamowa blogerów, w której publikujemy dobre przykłady i praktyki.
W najbliższym czasie funkcjonalność agregatora będzie rozbudowywana. Planujemy uruchomić alfabetyczną listę blogów pogrupowanych tematycznie wraz z opisami, możliwość głosowania w celu tworzenia rankingów najlepszych miejsc w sieci dla rowerzystów, materiały do promocji agregatora i wiele innych. Liczymy na współudział czytelników w rozbudowie i promocji agregatora. Czekamy na Wasze sugestie, opinie, porady i propozycje usprawnień, wyglądu, funkcjonalności. Zachęcamy też do dodawania blogów do agregatora i wzbogacania naszej bazy.

Liczymy, że Agregator Blogów Rowerowych będzie pomocny zarówno dla czytelników zainteresowanych tematyką jednośladów  jak i dla blogerów, pomagając powiększać grono swoich odbiorców, zyskując kolejny kanał promocji własnych treści.

Chcemy też zbudować bazę informacyjną dla firm i agencji, które szukają kanałów promocji i reklamy wśród wpływowych blogerów z branży rowerowej. Agregator będzie rozbudowywany pod tym kątem, aby ułatwić docieranie do blogerów piszących o danej tematyce.

Kontakt z administratorami agregatora możliwy jest poprzez komentarze pod wpisami lub formularz zgłoszeniowy.

2 komentarze:

 1. Hej! Natknelam sie na tego bloga/agregator zupelnie przypadkowo. Bardzo fajny pomysl, tylko chyba cos slabo z odzewem od rowerowych blogerow? Moze nalezaloby to jakos rozkrecic? Nie widze tu bowiem zadnej listy blogow? Chetnie pomoge w miare swoich skromnych mozliwosci. Czekam na odzew!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lista blogow jest ponizej kazdego wpisu i na stronie glownej, na pewno nie widzisz?

   Usuń